CANLI YAYIN
Ana Sayfa GÜNDEM - MANŞETLER, TÜM HABERLER 20 Mayıs 2018 - 23:41 407 Görüntüleme

CHP Milletvekilleri adayları belli oldu, liste dışı kalan isimler dikkat çekti

CHP Milletvekilleri adayları belli oldu, liste dışı kalan isimler dikkat çekti

PİRHA – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı’nda toplanan MYK ve PM toplantısının ardından kulislerden sızan ilk bilgilere göre milletvekili aday listesi belirlendi. Bazı isimlerin liste dışı kalması dikkat çekti.

CHP MYK ve PM toplantısının ardından kulislerden gelen ilk bilgilere listede yer almaması dikkat çeken isimler;
İstanbul’da Barış Yarkadaş, Ali Şeker, Eren Erdem, Ankara’danŞenal Saruhan, Trabzon’da Haluk Pekşen, Mustafa Balbay, İzmir’den Zeynep Altıok, Musa Çam, Necati Yılmaz ve Manisa’dan Tur Yıldız Biçer, Mersin’den Fikri Sağlar, Eskişehir’den Gaye Usluer, Edirne’den Erdin Bircan ve Zonguldak’tan Şerafettin Turpçu’nun listede yer almaması dikkat çekti.

Belirtilen liste ise şu şekilde:

1. Bölge adayları:
1-Akif Hamzaçebi
2-Gamze Akkuş İlgezdi
3-Onursal Adıgüzel
4-Fethi Açıkel
5-Gürsel Tekin
6-İlhan Kesici
7-Oğuz Kağan Salıcı
8-Mahmut Tanal
9-İbrahim Kaboğlu
10-Sera Kadıgil

2. Bölge adayları şöyle:
1-Enis Berberoğlu
2-Aykut Erdoğdu
3-Tuncay Özkan
4-Yunus Emre
5-Sezgin Tanrıkulu
6-Yüksel Mansur Kılıç
7-Gökan Zeybek
8-Işık Öğütçü

3.Bölge adayları
1-Engin Altay
2 – Erdoğan Toprak
3 – Mehmet Bekaroğlu
4 – Zeynel Emre
5 – Sibel Özdemir
6 – Özgür Karabat
7 – Turhan Aydoğan
8 – Gülizar Emecan

Abdüllatif Şener Konya’dan aday

AKP kurucularından Abdüllatif Şener ise Konya’dan aday gösterildi.

ANKARA 1’İNCİ BÖLGE
1- Tekin Bingöl
2- Levent Gök
3- Ali Haydar Hakverdi
4- Bülent Kuşoğlu
5-Gamze Taşçıer

ANKARA 2’İNCİ BÖLGE
1- Nihat Yeşil
2- Yıldırım Kaya
3- Semra Dinçer

ANKARA 3’ÜNCÜ BÖLGE
1- Haluk Koç
2- Murat Emir
3- Ahmet Ersen Özsoy
4- Servet Ünsal

İZMİR 1’İNCİ BÖLGE ADAYLARI
1- Murat Bakan
2- Selin Sayek Böke
3- Özcan Purçu
4- Kani Beko
5- Mehmet Ali Çelebi
6- Tacettin Bayır
7- Ednan Arslan
8 – Sefer İpekli
9 – Kazım Umdular
10 – Nilay Kökkılınç
11 – Ezgi Deniz Urunga
12 – Devrim Barış Çelik

İzmir 2’nci Bölge
1-Kemal KILIÇDAROĞLU

2-Ünal ÇEVİKÖZ

3-Kamil Okyay SINDIR

4-Atilla SERTEL

5-Sevda ERDAN

6-Mahir POLAT

7-Bedri SERTER

8-İdris Yavuz YILMAZ

9-Ali ENGİN

10-Salih ÖZÇİFTÇİ

11-Mehmet BİRLİK

12–…..

13-Ebru OKAY

TUNCELİ 

1- Polat Şaroğlu

2- Mesut Coşkun

SİVAS

1- Ulaş Karasu

2 – Sinan Öztürk

TOKAT

1- Kadim Durmaz

HATAY

1- Servet Mollaoğulu

2- Nermin Yıldırım

3- Serkan Topal

4- Mehmet Fatih Turan

MUĞLA

1- Mürsel Alban

2- Suat Özcan

3- Burak Erbay

4- Süleyman Girgin

KOCAELİ

1- Haydar Akar

2- Fatma Kaplan Hürriyet

3- Tahsin Tarhan

BOLU

1- Tanju Özcan

BİLECİK

1- Yaşar Tüzün

BARTIN

1 – Aysu Bankoğlu

ANTALYA

1- Deniz Baykal

2-Çetin Osman Budak

3- Rafet Zeybek

ARTVİN

1 – Uğur Bayraktutan

MALATYA

1-Veli Ağbaba

2-Hulisi Porgalı

ZONGULDAK

1- Ünal Demirtaş

2- Deniz Yavuzyılmaz

3- Umut Başoğlu

4- Merve Kır

5- Çiğdem Şekerci

(HABER MERKEZİ)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

pirha.net © 2018